בדיקת משאיות

בדיקת משאיות לפני החורף

 בדיקת משאיות במכון רישוי אמיתיבכל שנה לפני שמגיע החורף, רבים לוקחים את הרכב שלהם למוסך כדי לערוך לו בדיקת מוכנות לחורף. לא כולם מעריכים נכונה את סכנות החורף, בעיקר הימים הראשונים שלו, אבל הכנת רכב לחורף הוא עניין חשוב מאין כמוהו לכל מי שבטיחות הנסיעה ברכב חשובה לו. במהלך הקיץ מצטברת על הכבישים כמות גדולה של חומרים שומניים מצמיגי הגלגלים, מעשן הפליטה, ממנועי המכוניות וכדומה. הגשם הראשון מחלחל לאספלט ומציף את כל השמנים, מה שהופך את הכביש לחלק כמו משטח החלקה על הקרח. כל תקלה קטנה ברכב, הופכת להיות גורם משמעותי שיכול לגרום לתאונה.

שורה של בדיקות ייעודיות לחורף

הדברים נכונים שבעתיים כאשר מדובר במשאיות. משאית היא כלי רכב גדול וכבד, שיכול לגרום נזק רב בכביש. אם נהג המשאית הטוב ביותר יכול להיקלע בחורף למצבים בהם הוא מאבד שליטה על הרכב, ואין שום דבר שהוא יכול לעשות, וכאשר הרכב הזה הוא משאית, זה יכול להסתיים בקלות באסון. בדיקת משאיות לפני החורף הוא תהליך המתבצע בכל מוסך המטפל במשאיות, והוא כולל שורה של בדיקות שעורכים למשאית לרבות בדיקת צמיגים, מערכת היגוי, מגבים, נזילות, איזון גלגלים ועוד שורה של טיפולים הנכללים חלקם בטסט השנתי, וחלקם ייעודיים לנושא של בדיקה לפני החורף.

הקפדה יתרה על ידי גורמי האכיפה

מאחר ומרבית המשאיות הנוסעות על כבישי הארץ שייכות לחברות עסקיות אשר המשאיות משמשות אותן לטובת העסק, מן הסתם בדיקת משאיות היא חלק ממדיניות הבטיחות של החברה. יחד עם זאת, ההיסטוריה מלמדת שלא כל החברות מקפידות על ביצוע בדיקת משאיות לפני החורף, ולעיתים על הנהג לקחת יוזמה פרטית ולהעלות את הנושא מול המעסיק. גורמי האכיפה השונים כמו משרד התחבורה והמשטרה, מודעים היטב לנזק היכול להיגרם ממשאית המאבדת שליטה על כביש רטוב, ולכן נהגי משאיות חווים עצירות תכופות על ידי אוכפי החוק, לצורך בדיקת מצבו של הרכב, ווידוא שהרכב עבר את כל הבדיקות והטיפולים הנדרשים לפני שעלה לכביש, כך שאם אתם זקוקים לסיבה נוספת לערוך בדיקה למשאית שלכם, גם גורמי האכיפה מספקים לכם אותה.

בדיקת משאיות בנתניה לפני רכישה- טיפים שחשוב לדעת

במאמר הנוכחי מגוון טיפים מקצועיים ושימושיים לציבור רוכשי המשאיות בנתניה. ראשית כל אנו ממליצים לכם לקבל עזרה מקצועית מטעם מומחים בתחום שכן מכוניות באופן כללי הן עניין מורכב וכיום שום איש לא בוחר לרכוש אותן לפני שהוא נעזר בבעל מקצוע מוסמך וכשיר. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במשאיות, ולא רק שהן מסובכות הרבה יותר מכל כלי רכב פרטי אחר, רכישתן גם כרוכה בהוצאות הרבה יותר גבוהות ולעתים גם בסיכונים בטיחותיים. לפיכך חשוב לבצע בדיקת משאיות בנתניה במכונים מורשים טרם הרכישה.

נתונים המחייבים התייחסות טרם רכישת משאיות

ישנו עומס אדיר על גבי כל משאית והיות והן נמצאות על הכביש בתדירות גבוהה, כמות הנזקים האפשרית היא אינסופית כמעט. במילים אחרות כיום לא ניתן לרכוש משאית כזו או אחרת טרם ביצוע בדיקת משאיות בנתניה על ידי מומחה. כדי להבין תחילה איזו משאית בכלל מתאימה לצרכיכם ולהבטיח בסופו של יום עסקה משתלמת חשוב להתייחס למכלול רחב של נתונים לרבות סוג ודגם המשאית, מהו ארגז המשאית שנחוץ לכם, מהו הגובה, הגודל והקיבולת הנדרשים לכם ומהו סוג הרישיון הנדרש?

רכישת משאית משומשת או חדשה?

מטבע הדברים רכישת משאית יד שנייה היא הרבה יותר זולה מרכישת משאית חדשה לגמרי. עם זאת חשוב לזכור כי משאיות יד שנייה בהן נעשה שימוש ארוך טווח יעידו על בלאי ושחיקה גבוהה ולפיכך יהיה צורך לייעד לא מעט סכומים כספיים עבור הוצאות הטיפול העתידיות. משאיות חדשות ברוב המקרים נמצאות במצב נהדר אולם המחירים בהתאם. האופציה הנוספת היא ליסינג משאיות, עסקה שבהחלט רצוי לשקול ולהביא בחשבון. בדיקת משאיות בנתניה טרם רכישה מחייבת התייחסות לסוג הארגז הנחוץ עבור המשאית.

בחירה בארגז המשאית

ישנו ארגז משאית ייעודי ומסוים לכל משלוח. כך למשל יהיה זה חסר היגיון לגמרי לרכוש משאית המגיעה עם ארגז המיועד לשינוע מוצרים בהקפאה כאשר מה שאתם צריכים הוא ארגז פתוח. תחילה אנו ממליצים לברר אלו סוגי ארגזים קיימים בשוק ולאחר מכן לבחור באחד מהם לפי צרכיכם.

Comments are closed.