בדיקת רכב לפני קניה

בדיקת רכב לפני קניה במכון רישוי אמיתי בנתניהישנם לא מעט סיפורים מחרידים במדינתנו הקטנה על אנשים שזה עתה רכשו רכב ולאחר שעה קלה גילו להפתעתם שהוא לא מתפקד, שהמנוע לא מקורי בכלל כפי שנאמר להם במעמד הרכישה, ובמקרים קיצוניים נוכחו לגלות שהרכב מעלה עשן בזמן נסיעה בעלייה. לאור כל האמור אין זה מפתיע שכיום כל מי שקונה רכב יד שנייה מבצע עבורו בדיקת רכב לפני קניה. מנהג זה של בדיקות רכב הובא לישראל מאמריקה ובמרוצת השנים אומץ מנהג זה על ידי משרד התחבורה שאחראי על מתן אישורים למכוני בדיקה ורישוי.

מי היה אחראי בעבר על ביצוע בדיקות רכב?

המטרה של בדיקת רכב לפני קניה נעוצה בקבלת אישור מטעם גורם מוסמך ואובייקטיבי בכל הנוגע לתקינותו של הרכב ולרמת כשירותו להיות על כבישי הארץ. מעבר לכך הבדיקה נועדה לאמת את כל הפרטים שנמסרו לרוכש במעמד הקנייה של הרכב. בשנים עברו נהוג היה לפנות למוסך על מנת לקבל את האישורים הללו בנוגע לרכב, אולם עם הזמן עלה חשש שמוסכים אלו עשויים להיות מוטים בשל הכרות קודמת עם אחד הצדדים המעורבים בעסקה או מכל סיבה אחרת ועל כן הוחלט להעביר את הסמכות מהם והלאה.

עמדת שירות 1 - בדיקת רכב לפני קניה       עמדת שירות 2 - בדיקת רכב לפני קניה         עמדת שירות 3 - בדיקת רכב לפני קניה       עמדת שירות 4 - בדיקת רכב לפני קניה

מדוע חשוב לבצע בדיקות רכב?

כיום מי שאחראי לטיפול וביצוע בדיקות לרכב הינם מכוני בדיקה בעלי אישור ממשלתי לבצע את אותן הבדיקות. אז מדוע למעשה חשוב כל כך לבצע בדיקת רכב לפני קניה ? על אף שהשאלה נראית מעט בנאלית, בכל זאת כבודה במקומה מונח. ראשית, כלי הרכב נחשב לאחד מהנכסים היקרים של כל אדם לאחר דירה או בית. לא פעם אנשים מגלים שכל חסכונותיהם הושקעו ברכבם, ועל כן רכישה של כלי רכב שאיננו ראוי להימצא על הכביש, או לחלופין איננו בבעלותו של המוכר, תביא לכדי בזבוז גמור של חסכונותינו.

בעת הבדיקה מכון הרישוי מטפל במספר אלמנטים כדלהלן, בדיקת תקינות של מערכת ההיגוי, שילדת מנוע ומספר, מצב פנים הרכב וצריכת הדלק שלו, מצב הפח- האם נצבע או עבר שיפוץ טרם לכן, מערכת הפליטה של הרכב, מצב מערכת ההילוכים וכיוון הגלגלים.

Comments are closed.