בדיקת רכב

בדיקת רכב בנתניה – כיצד להימנע מרמאויות?

בדיקת רכב במכון רישוי אמיתי בנתיהקיבלתם החלטה בנוגע לרכב שברצונכם לרכוש, ביצעתם סקר שוק ואתרם מוכר מתאים? כעת כיצד תוכלו לדעת שאתם לא מרומים? בין אם מדובר במגבלות תקציב, שיקולים תועלתיים או כל סיבה אחרת, רכישה של רכב יד שנייה בכל המקרים הללו מחייבת אתכם לנקוט באקסטרה אמצעי זהירות ולבצע בדיקת רכב. רכישת רכב נחשבת למשמעותית ביותר ביחס לשאר ההוצאות במהלך החיים, ועל כן מן הראוי להיערך בהתאם לפני הקנייה, לבחון את כל האפשרויות השונות ובמיוחד להבין ממה יש להיזהר.

רכישת רכב משומש

רכישת רכב יד שנייה היא תהליך מורכב שיכול להיות מלווה באי אלו סיכונים, ובפרט אם מדובר ברוכש חסר ידע וניסיון. טרם ביצוע העסקה חשוב מאד לבדוק מספר נקודות מרכזיות כדי שחלילה לא תמצאו את עצמכם לאחר הרכישה עם רכב בלתי ראוי ותקין לנסיעה על הכביש. ראשית מומלץ להיפגש עם המוכר בבית או במקום עבודתו על מנת שבהמשך ובמידת הצורך יהיה פשוט לאתרו. מעבר לכך השתדלו לראות את הרכב באור יום
ולקבל אינדיקציה מאדם נוסף לגבי הרכב.

האם המוכר הוא בעל הרכב הרשום או לאו?

לאחר מכן יש לבדוק האם מוכר הרכב הוא בעליו הרשום, ולוודא שהפרטים שמופיעים בתעודת הזהות שלו תואמים את אלו המופיעים ברישיון הרכב. במידה והמוכר איננו בעל הרכב הרשום, חשוב לדרוש אחר הצגת ייפוי כוח שמעניק למעשה סמכות למוכר למכור את הרכב. יש לרשום את הפרטים של בעל הרכב הרשום, ולבדוק שהמוכר שעומד לפניכם הוא מיופה בכוח. חשוב גם לוודא את טיב הקשר שבין מיופה הכוח לבעלי הרכב הרשום, ולבסוף להתקשר באופן עצמאי ועדיף תמיד פנים מול פנים עם בעל הרכב הרשום.

עמדה ראשונה במכון רישוי אמיתי          עמדה שניה במכון רישוי אמיתי           עמדה שלישית במכון רישוי אמיתי          עמדה רביעית במכון רישוי אמיתי

מכון בדיקת רכב

לאחר שכל הפרטים הנ”ל אומתו ונבדקו יש לגשת יחד עם המוכר אל מכון בדיקת רכב או בכל אזור אחר בו אתם מתגוררים. מכון הבדיקות יבחר על ידי הרוכש עצמו, וגם אם מוכר הרכב מנסה לשדל אתכם לגשת למכון אחר, התעקשו על המכון שאתם מעדיפים לגשת אליו. מומלץ בנוסף להביא את הרכב למכון שנמצא במרחק מה מאזור מגוריו של המוכר.

Comments are closed.