טסטים

טסטים לכל סוגי כלי הרכב

מכון טסטים בנתניהכמו בכל שנה, הגיע התאריך שבו צריך לעשות טסט לרכב. המדינה מחייבת כל רכב ממונע הנוסע על הכביש לבצע בדיקה שנתית של תקינות הרכב מבחינה בטיחותית. מחקרים מוכיחים שבדיקות אלה, או כפי שאנו קוראים להן, טסטים, הן בדיקות המצילות חיים. כלי רכב רבים המגיעים לבדיקה שנתית, מתגלים כסכנה בטיחותית שמאיימת להתממש בכל רגע. בלמים לא תקינים, על סף שחיקה מוחלטת, מערכת היגוי רופפת, בולמי זעזועים פגומים, ואפילו אורות בלמים שאינם מתפקדים. כל נהג יודע עד כמה חשובים אורות הבלמים של הרכב הנוסע לפניו. בהיעדר אורות כאלה, אין לנו, הנוסעים מאחורי אותו רכב, שום יכולת לדעת האם הרכב בולם או לא, למעט העובדה שאנחנו מתקרבים אליו פתאום, וזה יכול להיות כבר מאוחר מדי.

בדיקת מערכות הבטיחות ברכב

בבדיקת רכב שנתית נבדקות שורה של מערכות ברכב, חלקן מערכות בטיחות מובהקות, וחלקן עשויות להיתפס על ידי חלק מהנהגים כמערכות שאינן קשורות לבטיחות הרכב, אך הן בהחלט כאלה. כך למשל, אנשים רבים רואים במגבים כמעין אביזר נוחות, שמסייע להם לשמור על חלון נקי בזמן הגשם, או לנקות את החלון כאשר הוא מלוכלך. יחד עם זאת, מגבים לא תקינים בשילוב עם גשם זלעפות, הוא מתכון בדוק לתאונה. מגבים לא תקינים שבכל פעם שמשתמשים בהם כדי לנקות את שמשת הרכב, הם יוצרים דווקא יותר לכלוך מאשר ניקיון, הם מתכון בדוק ליצירת סכנה בטיחותית. בדיקת רכב שנתית נועדה לבדוק בדיוק את כל המערכות האלה, ולוודא שכל המערכות מתפקדות בצורה ראויה.

להרגיש מעט יותר בטוחים

כדי לבצע את הבדיקה השנתית, עליכם לשלם תחילה את אגרת רשיון הרכב. אגרה זו היא למעשה סוג של מס שגובה המדינה מכל בעלי הרכבים. גובה האגרה משתנה בהתאם לסוג וגודל הרכב, כשכלל האצבע אומר שככל שמדובר ברכב גדול יותר, כך אגרת הרכב שלו תהיה יקרה יותר. בכל שנה נערכים בישראל מיליוני טסטים למיליוני כלי רכב הנוסעים על הכבישים, ותודות לבדיקות שנתיות אלה, כולנו יכולים לנסוע על כבישי הארץ ולהרגיש בטוחים מעט יותר.

Comments are closed.